INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

14 grudzień 2014 r.

NIEDZIELA, 14 grudzień, III NIEDZIELA  ADWENTU

7.30

Dziękczynno-błagalna w intencji Barbary.

10.30

Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy
z podziękowaniem za otrzymane łaski i błogosławieństwo Boże dla Marii z prośbą o dalszą opiekę dla niej i jej rodziny.

16.30

Przez wstawiennictwo Matki Bożej w intencji Dzieci Maryi.

PONIEDZIAŁEK, 15 grudzień

17.00

1/ Za ++ Agnieszkę i Jana Belok i za ++ z rodzin Belok, Kaszta.

2/ Za + Wandę Biały, męża Władysława, rodziców z obu stron, za ++ z rodzin Biały, Cyran

i Nowak.

WTOREK, 16 grudzień

17.00

1/ Za ++ rodziców Jana i Marię Pielczyk, teścia Józefa Pawliczek, ++ dziadków i ++ z rodzin

Kokot, Pielczyk, Pawliczek i Ludwig.

2/ Za + syna Jana Gembalczyk, rodziców z obu stron, ++ rodzeństwo, za ostatnio ++ z rodziny

Czesława Kieś i Józefa Jureczko oraz za ++ z rodzin Gembalczyk, Żyła, Jezusek, Kupka, Buczek

i Pielczyk.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

ŚRODA, 17 grudzień

6.30

1/ Za + Rozalię Piechula w 20 rocznicę śmierci, męża Józefa, Józefa Żyła, szwagrów Edmunda

i Eugeniusza, Ignacego Śmieja, ++ dziadków Kupczyk, Piechula, Żyła, Śmieja, ++ sąsiadów,

księży i siostry, którzy pracowali w naszej parafii i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Mariusza Morciniec.

CZWARTEK, 18 grudzień

6.30

1/ Za ++ rodziców Elżbietę i Jerzego Hanusek, Elfrydę i Jana Kolarczyk, ++ dziadków i dusze

w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Różę Sztojer, + męża, jej rodziców, rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu

cierpiące.

PIĄTEK, 19 grudzień

17.00

1/ Za + Księdza diakona Marka Gaszka, matkę Elfrydę, Marię i Wilhelma Orda, Elżbietę i Józefa

Gaszka, za dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Maksymiliana Włoka, żonę Genowefę, Jana Brzezina, Jana Graniecznego, Walentego

Buchalik, Eugeniusza Stawarskiego, ++ z rodzin Koźlik, Buchalik.

SOBOTA, 20 grudzień

7.00

7.30

Za + Helenę Preiniger w 7 rocznicę śmierci, ++ rodziców i teściów i ++ z pokrewieństwa.

NIEDZIELA, 21 grudzień, IV NIEDZIELA  ADWENTU

W intencji Parafian.

10.30

Dziękczynno-błagalna w intencji Rozalii z okazji 80 rocznicy urodzin z podziękowaniem za łaskę zdrowia i Boże błogosławieństwo z prośbą o dalszą opiekę Bożą /Te Deum/.

16.30

W intencji Wojciecha Paprotny z okazji 18 rocznicy urodzin z prośbą o dary Ducha Świętego oraz o błogosławieństwo Boże dla niego i całej rodziny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

III  NIEDZIELA  ADWENTU

14 grudzień 2014 r.

1. Dziś III Niedziela Adwentu, zwana Niedzielą Radości, z języka łacińskiego: Gaudete. Źródłem radości jest Pan obecny wśród nas, a także zbliżające się święta Narodzenia Pańskiego.
  2. Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na potrzeby naszej Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. Zapraszam na dzieci, młodzież  i dorosłych na msze święte roratnie. Roraty: w poniedziałek, wtorek i piątek o godz. 17.00;  natomiast w środę i czwartek rano - o 6.30.
  4. Znajdźmy czas, by Adwent przeżyć bliżej Chrystusa. Zachęcam do spowiedzi, by czas adwentowy był czasem przeżytym w łasce Bożej.
  5. W tym tygodniu przypadają Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. Módlmy się za wszystkie rodziny szczególnie przeżywające jakiekolwiek kryzys. Módlmy się także za przygotowujących się do zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Prosimy o mocną wiarę w rodzinach.
  6. Od środy rozpoczyna się druga część Adwentu, przeznaczona na bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie może w nim zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.
  7. Przedświąteczny Dzień Spowiedzi dla dorosłych i młodzieży pracującej w naszej parafii będzie  w poniedziałek 22 grudnia od 16.00.
  8. Spowiedź dla dzieci i gimnazjum będzie we wtorek 23 grudnia o 8.30.
  9. Odwiedziny chorych w poniedziałek 22 grudnia od 8.00. Proszę chorych zgłaszać w zakrystii.
  10. Kolędnicy Misyjni w bieżącym roku będą zbierać ofiary na dzieci z Indii. W naszej parafii kolędnicy wyruszą 27 grudnia (sobota) od godz. 9.30.
  11. W następny poniedziałek (22.XII) zapraszam wszystkich chętnych w budowaniu stajenki. Początek prac o godzinie 9.00.
  12. W zakrystii do nabycia świece Caritas oraz opłatki.
  13. W tym tygodniu przypada III piątek miesiąca. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  14.  Szkolne Koło Caritas informuje, że w wybranych sklepach naszej parafii wystawione są kosze na zbiórkę żywności i środków czystości dla potrzebujących dzieci i ich rodzin, dziś natomiast można nabyć kartki świąteczne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dary materialne.
  15. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, jest Mały Gość; czasopismo WPIS, i CHiT oraz Miłujcie się!
  16. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę Parafian.
  17. W tym tygodniu kolęda w Lyskach:
    • 19.12.2014   ul. Bogunicka /od końca/
    • 20.12.2014   Farskie – od stawów.
  18. Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych pociągiem do Lourdes będzie w terminie od 10-15 maja 2015 r. Więcej informacji na plakacie w gablotce.
  19. Do nabycia są bilety na przedstawienie pt . „Betlejem w Spodku”. Będzie ono wystawiane 6 stycznia 2015 r. w katowickim Spodku.

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc grudzień:

Intencja ogólna: Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli.

Intencja misyjna: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami.