INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

24 sierpień 2014 r.

NIEDZIELA 24 sierpień XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30

Dziękczynno-błagalna do MB Fatimskiej z okazji 75 rocznicy urodzin Haliny Karwot, z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Bożą opiekę na dalsze lata /Te Deum/.

10.30

W intencji Parafian

12.00

Msza św. dziękczynna za Boże błogosławieństwo w pracy na roli. Powiatowe dożynki.

16.30

Do Opatrzności Bożej, MB Fatimskiej z podziękowaniem za szczęśliwą operację, z prośbą o łaskę zdrowia dla siebie i rodziny oraz tych, którzy wspierali modlitwą podczas choroby dziękuje Józef.

PONIEDZIAŁEK 25 sierpień

Różaniec o wiarę w naszych rodzinach i w intencji Synodu Diecezjalnego

18.00

1/ Za ++ Brygidę i Jana Mańka, Stanisława Skupień, ++ dziadków i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Klarę Burda w II rocznicę śmierci, męża Pawła, jej ++ rodziców Marię, Jana i Antoniego Świdergoł, ++ rodzeństwo i ++ z pokrewieństwa, ++ z rodziny Apacki.

WTOREK  26 sierpień UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

Różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach  i w intencji Synodu Diecezjalnego

W intencji parafian

1/ Za + Grzegorza Zdziebczok w I rocznicę śmierci.

2/ Za + Helenę Preiniger w rocznicę urodzin.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

ŚRODA 27 sierpień  Wspomnienie św. Moniki

Różaniec o odsunięcie zapowiedzi fatimskich  i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/ Za + męża Benedykta Lukoszek w rocznicę śmierci, ++ rodziców Martę i Pawła Lukoszek, Amalię i Franciszka Jakubiak i ++ z pokrewieństwa.

2/ Za ++ Gertrudę i Wilhelma Żurek, ++ dzieci, Otylię i Wilhelma Szkuta, syna Jana i dcc.

CZWARTEK 28 sierpień Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/ Za + Marię Nastuła w rocznicę śmierci, męża Wilhelma, dwóch synów, córkę, dwóch zięciów wnuczkę, Wiktorię Rusinek, Marka Kieś i ++ z rodzin Nastuła, Rusinek, dusze w czyśćcu cierp.

2/ Za + ojca Huberta Przygoda, teścia Henryka Oklesińskiego, ++Jadwigę i Jana Masarczyk, Marię i Alojzego Przygoda, ++ z rodzin Przygoda, Masarczyk, Oklesiński, ++ sąsiadów, siostry zakonne i księży którzy pracowali w naszej parafii.

PIĄTEK  29 sierpień  Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela

Różaniec  o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i w intencji Synodu Diecezjalnego

1/ Msza św. 30-dniowa w intencji + Stefania Gańczorz,

2/  Za ++ rodziców Helenę i Alojzego Piela, ++ z pokrewieństwa z obu stron i dusze w czyśćcu   cierpiące.

SOBOTA 30 sierpień

7.00

7.30

Za + żonę i matkę Klaudię Czogała w pamiątkę urodzin.

NIEDZIELA 31 sierpień XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W intencji Parafian

10.30

Dziękczynna za tegoroczne urodzaje, zbiory i błogosławieństwo w pracy.

16.30

W intencji Karoliny Marek i Marty Machnik w I rocznicę przyjęcia Chrztu św. i urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA

24 sierpień 2014 r.

1. Kolekta dzisiejsza na potrzeby Parafii. Bóg zapłać za złożone ofiary pieniężne.
  2. Dziś o godzinie 12.00 sprawowana będzie msza św. dziękczynna od powiatu rybnickiego. Dziękujemy za tegoroczne żniwa, za bezpieczeństwo w czasie prac, a przede wszystkim za błogosławieństwo Boże.
  3. Trwa miesiąc abstynencji i trzeźwości. Czy skorzystaliśmy z okazji wynagrodzenia za grzechy przez powstrzymanie się od napojów alkoholowych?
  4. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Poniedziałek – wspomnienie św. Ludwika, króla, wspomnienie św. Józefa Kalasantego, prezbitera;
    • Wtorek – UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ;
    • Środa – wspomnienie św. Moniki;
    • Czwartek – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
    • Piątek – wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  5. W przyszłą niedzielę na mszy świętej o godzinie 10.30 nasze podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Jak co roku zapraszam do przygotowania dziękczynienia za chleb. Zapraszam parafian w strojach ludowych. Zapraszam także parafian do odczytania Słowa Bożego, modlitwy wiernych podczas tej mszy św. dziękczynnej.
  6. Zbliża się nowy rok szkolny. Zapraszam w sobotę o 9.30 do spowiedzi dzieci ze szkoły podstawowej i gimnazjum. Msza św. z okazji rozpoczęcia roku katechetycznego i szkolnego w poniedziałek o 9.30.
  7. W sobotę 30 sierpnia w Katowickiej Katedrze odbędzie się archidiecezjalna pielgrzymka ministrantów. Początek o godz. 10.00. Proszę rodziców o zmobilizowanie swoich chłopców – ministrantów by wzięli w niej udział.
  8. W tym tygodniu zapraszam do przewodniczenia modlitwie różańcowej przed mszami Róże Różańcowe z  Nowej Wsi. Dziękuję za modlitwy  w minionym tygodniu.
  9. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa .
  10. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę Parafian.

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc sierpień:

Intencja ogólna: Aby uchodźcy, zmuszeni do opuszczenia swoich domów z powodu przemocy, znaleźli wielkoduszną gościnę, i by ich prawa były chronione.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie w Oceanii głosili z radością wiarę wszystkim ludom kontynentu .