INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA 31 sierpień XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

W intencji Parafian

10.30

Dziękczynna za tegoroczne urodzaje, zbiory i błogosławieństwo w pracy.

16.30

W intencji Karoliny Marek i Marty Machnik w I rocznicę przyjęcia Chrztu św. i urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

PONIEDZIAŁEK, 1 wrzesień, Wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy

Różaniec o wiarę w naszych rodzinach i w intencji Synodu Diecezjalnego

9.30

O dary Ducha Świętego i Boże błogosławieństwo dla uczniów , nauczycieli i wychowawców  z okazji rozpoczynającego się Nowego Roku Katechetycznego i Szkolnego.

18.00

Za + Edwarda Siwek w I rocznicę śmierci.

WTOREK, 2 wrzesień

Różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach  i w intencji Synodu Diecezjalnego

18.00

1/ Za + Alicję Holewa w 9 rocznicę śmierci.

2/ Za ++ rodziców Joannę i Jana Weczerek, syna Pawła, zięcia Jerzego, wnuka, Marię Emila Habram, córkę, synów, synową, Józefa Góreckiego i dusze w czyśćcu cierpiące.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

ŚRODA, 3 wrzesień, Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła

Różaniec o odsunięcie zapowiedzi fatimskich  i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/ Za ++ z ofiar ze skarbonki.

2/ Za + Stanisława Burda, ++ rodziców Jana i Małgorzatę Burda, Karola i Elżbietę Kolarczyk, Franciszka Kolarczyk oraz dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK, 4 wrzesień

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/  Do Jezusa Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana w intencji kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.

2/ Za ++ Wiktorię Kubeth, męża Maksymiliana, rodziców i rodzeństwo.

PIĄTEK, 5 wrzesień,

Różaniec  do 7 Boleści Matki Bożej o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

Za żyjących i ++ członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz o dobre życie i dobrą śmierć dla wszystkich ludzi.

18.00

Za + Franciszka Fojcik, ++ dziadków Franciszkę i Franciszka Zawisz, ++ kapłanów.

SOBOTA, 6 wrzesień

7.00

7.30

Za + Franciszka Wierchuła, jego rodziców : Gertrudę i Leona, ++ rodzeństwo, Annę, Józefa i Jana Markiefka.

NIEDZIELA, 7 wrzesień, XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30

W intencji Róż Różańcowych naszej parafii oraz za ++ członków Żywego Różańca.

10.30

Do Opatrzności Bożej za wstawiennictwem NMP z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie w intencji Anny z okazji 80 rocznicy urodzin i błogosławieństwo dla całej rodziny.

16.00

Nieszpory niedzielne

16.30

W intencji Moniki Tulec, Magdaleny Lazar, Maksymiliana Zielonka i Tymona Tadla z okazji przyjęcia sakramentu Chrztu świętego z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla nich, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

31 sierpień 2014 r.

1. Dziś w naszej Parafii dziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Przy każdej mszy św. śpiewamy Bogu dziękczynne Ciebie Boże wielbimy.
  2. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na potrzeby archidiecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary.
  3. W przyszłą niedzielę pielgrzymka do Matki Bożej Pszowskiej. Pożegnanie pielgrzymów o 7.00, zaś powitanie powracających około 16.30. Zachęcam do licznego udziału w pielgrzymce. Zapraszam młodzież, starsze dzieci i dorosłych. Podczas pielgrzymki śpiewamy pieśni i modlimy się wspólnie różaniec. Zachęcam do odważnego włączenia się w modlitwę. Zanosimy do Matki Bożej prywatne intencje. Pamiętajmy też o sprawach Parafii, Ojczyzny, naszych chorych.
  4. Zapraszam do spowiedzi przed pielgrzymką codziennie przed mszą świętą.
  5. W przyszłą niedzielę o godz. 14.00 w Katedrze katowickiej – Dzień Wspólnoty Ruchu Światło – Życie.
  6. Jutro - 1 września Mszą św. o godz. 9.30 rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszam dzieci, nauczycieli i rodziców.
  7. Dzieciom rozpoczynającym naukę w szkole po mszy św. zostaną poświęcone przybory szkolne i tornistry. Dzieci, które nie były do miesięcznej spowiedzi w minioną sobotę, zapraszam przed mszą świętą w tygodniu.
  8.  W tym tygodniu przypada Pierwszy Czwartek,  Piątek i Sobotę miesiąca.
  9.  W czwartek rano Msza św. w intencji powołań, a w piątek po porannej mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w sobotę na zakończenie adoracji nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
  10. W I Piątek odwiedziny chorych i starszych parafian. Zgłoszenia w zakrystii.
  11. W najbliższą sobotę (6.09.) przeżywać będziemy Dzień modlitw o uświęcenie duchowieństwa. Kapłani Archidiecezji gromadzą się w Katedrze.
  12. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • Poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy;
    • Środa – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;
    • Czwartek – wspomnienie bł. dziewic i męczennic Marii Stelli i Towarzyszek ;
  13. W piątek po Mszy św. porannej i nabożeństwie krótkie spotkanie członków ADS w salce na probostwie.
  14. Zapraszam w tym tygodniu do prowadzenia różańca przed mszą św. Róże Różańcowe z Suminy.   Dziękuję za modlitwy  w minionym tygodniu.
  15. Nauka chrzcielna będzie w piątek w salce na probostwie po Mszy św. wieczornej.
  16. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa.
  17. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę Parafian.

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc wrzesień:

Intencja ogólna: Aby niepełnosprawni umysłowo otaczani byli miłością i pomocą, których potrzebują, by godnie żyć.

Intencja misyjna: Aby chrześcijanie, natchnieni Słowem Bożym, angażowali się w służbę chorym i cierpiącym.