INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

NIEDZIELA  20 lipiecXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

W intencji Parafian

10.30

Do Opatrzności Bożej podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji Agaty

i Jakuba oraz ich dzieci.

16.30

Dziękczynno-błagalna do MB Nieustającej Pomocy z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośba o zdrowie i Bożą opiekę na dalsze lata.

PONIEDZIAŁEK 21 lipiec

Różaniec o wiarę w naszych rodzinach i w intencji Synodu Diecezjalnego

18.00

1/ Za + Klarę Burda w pamiątkę urodzin, + męża, ++ rodziców i rodzeństwo, ++ z pokrewieństwa.

2/ Za + żonę Genowefę Jureczko, rodziców Franciszkę i Konrada Jureczko, teściów Annę

i Franciszka Haizyk , ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

3/ Za + Klaudię Czogała od sąsiadów z ul. Zatoka.

WTOREK  22 lipiec Wspomnienie św. Marii Magdaleny

Różaniec o trzeźwość w naszych rodzinach  i w intencji Synodu Diecezjalnego

18.00

1/ Za + Waltera Kupczyk, żonę Marię, ++ rodziców i teściów, ++ z pokrewieństwa i dusze w cz.c.

2/ Za ++ Krzysztofa Osadzin i Jerzego Musioł i ++ z pokrewieństwa Osadzin, Mandrysz, Musioł

i Bulenda.

3/ Za + Mariusza Morciniec od sąsiadów z ul. Łukowskiej.

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

ŚRODA  23 lipiec  ŚWIĘTO ŚW. BRYGIDY, zakonnicy, patronki Europy

Różaniec o odsunięcie zapowiedzi fatimskich  i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/ Za + Jana Przygoda, rodziców Bertę i Karola, Paulinę i Augustyna Machnik, Romana Filec, córkę Teresę i dusze w czyśćcu cierpiące.

2/ Za + Kunegundę Salamon w rocznicę śmierci, + męża Pawła, ++ rodziców i rodzeństwo z obu stron, + Andrzeja Sosna, jego rodziców i + Alinę Ordowską.

CZWARTEK 24 lipiec  Wspomnienie św.Kingi, dziewicy

Różaniec w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne i w intencji Synodu Diecezjalnego

7.30

1/ Za + Emanuela Karwot, ++ rodziców Józefa i Marię Konkol, 2 synów, synową, córkę Martę,

+ Tadeusza Bochenek, ++ z pokrewieństwa.

2/ Za + męża Pawła Wolnik w rocznicę śmierci, syna Bernarda, ++ rodziców Anastazję i Franciszka Wałach, teściów Zofię i Pawła Wolnik, wszystkich ++ z pokrewieństwa, ++ kapłanów i dcc.

PIĄTEK  25 lipiec ŚWIĘTO ŚW. JAKUBA, APOSTOŁA

Różaniec o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i w intencji Synodu Diecezjalnego

18.00

1/ Za + Reginę Koźlik w I rocznicę śmierci.

2/ Za + Marcina Pasieka w I rocznicę śmierci.

3/ Za + Anielę Leśnik od sąsiadów.

4/ Za + córkę Celinę Przybyła i jej ojca Ewalda Cyran w pamiątkę ich urodzin.

SOBOTA 26 lipiec Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP

7.00

7.30

Za + Annę Procek, męża Jana, ++ rodziców i rodzeństwo.

NIEDZIELA  27 lipiec XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

7.30

Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej z podziękowaniem za przeżyte 80 lat Moniki Perenc z prośbą o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny

/ Te Deum/

10.30

Do Miłosierdzia Bożego przez wstawiennictwo Matki Bożej Częstochowskiej jako podziękowanie za 35 lat małżeństwa z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla całej rodziny.

16.30

1/ W intencji Emmy Gwóźdź oraz Laury Pawlaszczyk z okazji pierwszej rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu świętego i urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla niej, jej rodziców i rodziców chrzestnych.

2/ W intencji Dominiki Przygoda z okazji 18 urodzin z prośbą o Boże błogosławieństwo i wszelkie potrzebne łaski dla niej i całej rodziny.

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

20 Lipiec 2014 r.

1. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na prace remontowe w naszej Parafii.  Bóg zapłać za złożone ofiary.
  2. W piątek przypada wspomnienie św. Krzysztofa Patrona podróżujących – w związku z tym wspomnieniem w przyszłą niedzielę poświęcenie pojazdów po mszach świętych. Trwa ciągle akcja Misjonarzy Werbistów MIVA POLSKA - „Grosz za kilometr”. Polega ona na wsparciu programów misyjnych ofiarując kwotę jednego grosza za jeden przejechany kilometr na rzecz akcji.
  3. Obchody liturgiczne tygodnia:
    • poniedziałek –  wspomnienie św. Apolinarego, bpa i męcz., wspomnienie św. Wawrzyńca z Brindisi, prezbitera i doktora Kościoła;
    • wtorek – wspomnienie św. Marii Magdaleny;
    • środa –  święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy;
    • czwartek – wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
    • piątek – święto św. Jakuba, Apostoła i św. Krzysztofa;
    • sobota – wspomnienie   świętych Joachima i Anny, rodziców NMP.
  4. Trwają wakacje. Wyjeżdżając rodzinnie a wypoczynek nie zapominajmy o mszy św. niedzielnej i świątecznej, nawet kiedy trzeba pojechać kilka kilometrów. Wiemy o tym, że wakacji od Pana Boga nie ma. Zadbajmy też o odpowiedni strój idąc do świątyni czy to by uczestniczyć w liturgii, czy tylko zwiedzając miejsce święte.
  5. Zachęcam do nawiedzenia miejsc świętych, sanktuariów, zapraszam do udziału w rekolekcjach zamkniętych. Terminy rekolekcji w gablotce.  Udając się w podróż zadbajmy by być w stanie łaski uświęcającej: przystąpmy do spowiedzi i komunii świętej.
  6. Zapraszam w tym tygodniu do prowadzenia różańca przed mszą św. Róże Różańcowe z Lysek. Dziękuję za modlitwy  w minionym tygodniu.
  7. W sierpniu w związku z moim urlopem kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałki.
  8. Wyjazd do Zakopanego na Krzeptówki w czwartek o godz. 5.oo z parkingu kościoła.
  9.  Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego i Małego Gościa; .
  10. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę Parafian.
  11. 30 lipca wyrusza 69 Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie. Zapraszam rodziny naszej parafii do włączenia się w pielgrzymowanie w Roku Rodziny.

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc lipiec:

Intencja ogólna: Aby uprawianie sportu było zawsze okazją do umacniania braterstwa i rozwoju ludzkiego.

Intencja misyjna: Aby Duch Święty wspierał dzieło świeckich, którzy głoszą Ewangelię w krajach najuboższych.