PIĄTEK, 28 listopad

                        Różaniec  o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata i w intencji Synodu Diecezjalnego 

17.00

1/ Za + Cecylię Koźlik, męża Józefa, córkę Wandę, syna Stefana, synową Helenę, zięciów Alojzego i Ryszarda, wnuczkę Lidię, ++ z rodzin Koźlik, Rydzkowski.

 

2/ Za + Natalię Kuśka od sąsiadów z ul. Leśnej i Polnej

SOBOTA, 29 listopad

7.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

7.30

Za ++ rodziców Genowefę i Stanisława Żok, za + brata Piotra Żok, za ++ dziadków z obu stron, za + Henryka Burda, dwóch szwagrów, za + Alojzję Romański oraz za ++ z pokrewieństwa.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

 

30 listopad 2014 r.

NIEDZIELA, 30 listopad,  I NIEDZIELA  ADWENTU

   7.30

W intencji Parafian.

10.30

Do Opatrzności Bożej przez wstawiennictwo św. Katarzyny o opiekę i błogosławieństwo dla kolejarzy i ich rodzin i za ++ kolejarzy /Te Deum/.

16.30

W intencji Cezarego Jurkiewicz z okazji I rocznicy przyjęcia sakramentu Chrztu św. i urodzin
o Boże błogosławieństwo dla niego, jego rodziców i rodziców chrzestnych.

PONIEDZIAŁEK, 1 grudzień                     

17.00

1/ Za + Jana Koźlik, żonę Gertrudę, syna Zygmunta, ++ rodziców, Albertynę Koźlik, dwóch zięciów Mirosława Swodczyk, ++ z rodzin Koźlik, Miera, Andrzejak.

 

2/ Za ++ rodziców Jana i Zofię Kupka, Jana i Gertrudę Szekel, brata Stefana, siostrę Annę, szwagrów Józefa Kosteczko, Józefa Łukoszek i Stefana Gałażewskiego, ++ dziadków i ++ z pokrewieństwa.

WTOREK, 2 grudzień                      

17.00

1/ Z prośbą o zbawienie wieczne dla śp. Marii Kolarczyk jako wyraz wdzięczności dla niej od  rodziny Procek.

 

2/ Za ++ rodziców Helenę i Leona Jezusek, ++ rodziców, teściów, syna Jana Gembalczyk, Bronisławę i Alfreda Żyła, Czesława Kieś, Marię Depta, Zofię Gembalczyk, Zofię i Waleriana Magiera – bonifratra, ++ z rodzin Gembalczyk, Żyła, Jezusek i Piecha, ++ kapłanów i siostry zakonne.

3/ Za + Augustynę Blonka od szwagierki Zosi.

 

Nowenna do MB Nieustającej Pomocy

ŚRODA, 3 grudzień, Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera

6.30

1/ Za ++ z ofiar ze skarbonki.

 

2/ Za + matkę Krystynę Cieślok, ++ rodziców Bertę i Leopolda Cyran, 2 żony, ++ teściów, + siostrę Anielę, brata Zygfryda.

3/ Za ++ rodziców Stanisława i Helenę Kieś w rocznicę śmierci, ++ teściów Mariannę i Walentego Goł, szwagra Henryka, ++ z pokrewieństwa i dusze w czyśćcu cierpiące.

CZWARTEK, 4 grudzień, Wspomn. św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji

7.30

Do Jezusa Chrystusa Jedynego i Najwyższego Kapłana w intencji kapłanów oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

10.00

Przez wstawiennictwo św. Barbary w intencji Górników, ich rodzin i za zmarłych Górników.

16.00

Za ++ Franciszka Adamczyk, syna Michała, ++ Helenę i Roberta Kolarczyk, syna Jana, jego żonę Stefanię , Marię Kolarczyk, ++ dziadków z obu stron, ++ z pokrewieństwa i dusze opuszczone.

PIĄTEK, 5 grudzień

                        Różaniec do 7 Boleści Matki Bożej  o Miłosierdzie Boże dla nas i całego świata 

7.30

Za żyjących i ++ członków Apostolstwa Dobrej Śmierci oraz o dobre życie i dobrą śmierć dla wszystkich ludzi.

17.00

Za ++ Martę i Józefa Szymik, zięcia Rudolfa, Annę i Emila Cyran, zięcia Henryka i Joachima, Felicję i Mariana Sołtysik i Gabriela Błażyczek.

SOBOTA, 6 grudzień

7.00

Adoracja Najświętszego Sakramentu

7.30

Za + Józefa Grzenia, ++ rodziców Franciszkę i Ignacego, teściów Annę i Leopolda, ++ rodzeństwo, szwagrów, szwagierki, Marię i Władysława Morytko, ++ z pokrewieństwa.

NIEDZIELA, 7 grudzień, II NIEDZIELA  ADWENTU

   7.30

W intencji Róż Różańcowych naszej parafii oraz za ++ członków Żywego Różańca.

10.30

Do Opatrzności Bożej z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze w intencji małżonków Aleksandry i Filipa i ich dzieci.

16.30

1/  W intencji Julii Dybała, Filipa Greiner i Alicji Gaszka w dniu przyjęcia sakramentu Chrztu świętego  z prośbą o Boże błogosławieństwo dla nich, ich rodziców i rodziców chrzestnych.

2/ Do Opatrzności Bożej i MB Różańcowej z okazji 50 urodzin Adama Doleżych, z podziękowaniem za odebrane łaski z prośbą o opiekę Bożą dla całej rodziny /Te Deum/.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

OGŁOSZENIA  DUSZPASTERSKIE

I  NIEDZIELA  ADWENTU

 

30 listopad 2014 r.

 

 1. Dziś I niedziela Adwentu przeżywaną jako Niedziela Trzeźwości. Księga Trzeźwości wyłożona jest na ołtarzu MB Różańcowej. Przeżyjmy Adwent naprawdę w duchu wyciszenia, modlitwy, ofiary. Myślmy często o przyjściu Zbawiciela nie w perspektywie tylko zewnętrznej. Chciejmy przygotować siebie już u początku Czasu Oczekiwania przez spowiedź sakramentalną, dobre postanowienia.
 2. Kolekta dzisiaj na potrzeby Parafii. W przyszłą niedzielę przed kościołem zbiórka na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 3. W czwartek o 10.00 msza św. w intencji górników ich rodzin i zmarłych górników z okazji ich patronalnego święta. Zapraszam górników do służby przy ołtarzu: jako ministrantów, kantorów, lektorów, do kadzidła i dzwonków. Przyjdźcie w mundurach górniczych. Zapraszam górników emerytów. Zapraszam wdowy po górnikach. Po mszy św. Zarząd OSP oraz uczniowie Szkoły Podstawowej zapraszają Górników i ich rodziny na program artystyczny i poczęstunek w sali OSP w Lyskach.
 4. Roraty: w dni kiedy jest popołudniowa msza św. - Roraty w czasie tej mszy św.; natomiast rano - o 6.30.(w tym tygodniu w środę; w I czwartek w ramach mszy św. szkolnej Roraty o 16.00). Zapraszam dzieci, dorosłych i młodzież.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.; w I piątek po Mszy św. porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, a w I sobotę na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi.
 6. Odwiedziny chorych będą przed Świętami Bożego Narodzenia.
 7. Obchody liturgiczne tygodnia :
  • Wtorek – wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera;
  • Środa – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana;
  • Czwartek – wspomnienie św. Barbary, dziewicy i męczennicy, patronki archidiecezji; wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, prezbitera i doktora Kościoła;
  • Sobota – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
 8. We wtorek po mszy św. wieczornej kolejne spotkanie z Ks. Prof. Janem Górskim.
 9. Również we wtorek nauka chrzcielna po mszy św. wieczornej.
 10. W zakrystii są do nabycia świece „Caritas” - duże i małe oraz opłatki.
 11. Szkolne Koło Caritas informuje, że w wybranych sklepach naszej parafii wystawione będą kosze na zbiórkę żywności i środków czystości dla potrzebujących dzieci i ich rodzin, a w II niedzielę Adwentu będzie można nabyć sianko wigilijne. Bóg zapłać za wszelkie ofiary i dary materialne.
 12. Zachęcam do czytania Gościa Niedzielnego, jest Mały Gość
 13. Dziękuję za przygotowanie kościoła do niedzieli. Zapraszam kolejną grupę Parafian.
 14. W tym tygodniu dalszy ciąg kolędy w Bogunicach:
  • 05.12.2014   ul. Bączkowiec /od początku/.              
  • 6.12.2014   ul. Raciborska - od końca do p. Przybyła
 15. Okazji święta św. Barbary będą transmisje radiowe i telewizyjne z mszy św. 30 listopada o 13.00 na TV Polonia z Rydułtów; wieczorem o 19.00  I program Polskiego Radia; 7grudnia o 12.00 w radiu EM transmisja z Katedry.
 16. Pielgrzymka chorych i niepełnosprawnych pociągiem do Lourdes będzie w terminie od 10-15 maja 2015 r. więcej informacji na plakacie w gablotce.

            

Papieskie intencje Apostolstwa Modlitwy na miesiąc grudzień:

 

Intencja ogólna: Aby narodziny Odkupiciela przyniosły pokój i nadzieję wszystkim ludziom dobrej woli.

Intencja misyjna: Aby rodzice, przekazując dzieciom cenny dar wiary, byli autentycznymi ewangelizatorami.